Opiekunka dziecięca

Zapraszamy do naszej medycznej szkoły policealnej na kierunek kształcenia Opiekunka dziecięca. Jeśli od zawsze chciałaś pracować z dziećmi, pomożemy Ci w spełnieniu tego marzenia. Z nami zdobędziesz umiejętności z zakresu podstawy pielęgnowania i wychowania dziecka. Poznasz też najnowsze teorie dotyczące wychowania muzycznego i artystycznego oraz podstawy anatomii. Nauczysz się również udzielać pierwszej pomocy. Decydując się na naukę na tym kierunku, będziesz uczestniczyć w wielu zajęciach praktycznych, które doskonale przygotują Cię do pracy w tym wymagającym zawodzie.

Do czego potrzebny jest dyplom opiekunki dziecięcej?

Kończąc kurs na opiekunkę dziecięcą w naszej policealnej szkole medycznej w Gdyni, otrzymasz dyplom opiekunki dziecięcej. Dokument ten jest niezbędny, aby móc legalnie pracować z małymi dziećmi. Dzięki niemu pracodawca ma bowiem gwarancję, że osoba, której powierzona jest opieka nad maluchami, posiada kompetencje i niezbędną wiedzę umożliwiające profesjonalne opiekowanie się dziećmi. Dyplomowane opiekunki są osobami często poszukiwanymi na rynku pracy. Mogą pracować w: żłóbkach, przedszkolach, klubach dziecięcych, salach zabaw, domach małego dziecka czy na dziecięcych oddziałach szpitalnych. Są również coraz częściej zatrudniane przez osoby prywatne, które chcą mieć pewność, że powierzą opiekę nad swoim dzieckiem odpowiednio przygotowanej osobie, która będzie potrafiła poradzić sobie w każdej sytuacji.

Czego nauczysz się w medycznej szkole policealnej w Gdyni na kierunku opiekunka dziecięca?

Aby móc opiekować się dziećmi, które nie ukończyły jeszcze 3 roku życia, musisz posiadać odpowiednie przygotowanie. Podczas nauki w naszej szkole policealnej, w której możesz także kształcić się na opiekuna medycznego, poznasz podstawy anatomii i fizjologii małego dziecka, nauczysz się, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy, zgłębisz zagadnienia z zakresu psychologii oraz pedagogiki, a także dowiesz się, jak pielęgnować i wychowywać swoich podopiecznych.

Dzięki bogatemu programowi nauki oraz zajęciom praktycznym prowadzonym w zaprzyjaźnionych z naszą szkołą placówkach zdobędziesz kompetencje niezbędne do opiekowania się nawet najmniejszymi dziećmi. Będziesz wiedzieć, jak dbać o higienę dzieci oraz jakie zajęcia są im potrzebne, aby ich rozwój psychomotoryczny przebiegał prawidłowo. Poznasz tajniki zdrowego żywienia najmłodszych, a także nauczysz się szybko rozpoznawać potrzeby dzieci i odpowiednio na nie reagować. Będziesz wiedziała, co robić, żeby Twoi podopieczni uczyli się samodzielności w wykonywaniu codziennych czynności i jak ich do tej nauki motywować.