Ile czasu trwa nauka w medycznej szkole policealnej?

Jeżeli szukasz pracy w branży medycznej, ale nie masz w tym kierunku odpowiedniego przygotowania, nauka w policealnej szkole medycznej może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Uczniowie takich placówek mają do wyboru różne kierunki kształcenia takie jak: asystentka stomatologiczna, opiekun medyczny, opiekun w DPS, opiekunka środowiskowa, opiekunka dziecięca, terapeuta zajęciowy, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, technik sterylizacji medycznej, higienistka stomatologiczna czy podolog.

Ile lat trzeba poświęcić na naukę w szkole policealnej?

Nauka w medycznej szkole policealnej trwa zazwyczaj dwa lata. W tym czasie uczniowie zdobywają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną niezbędną do wykonywania zawodu takiego, jak chociażby higienistka stomatologiczna w Gdyni czy każdym innym miejscu. Szkoła oferuje różne formy kształcenia, takie jak stacjonarna, dzienna lub zaoczna, co pozwala na elastyczne dostosowanie nauki do indywidualnych potrzeb uczniów.

Dlaczego warto zdecydować się na naukę w medycznej szkole policealnej?

Nauka w medycznej szkole policealnej to doskonała propozycja dla osób, które chcą aktywnie pracować w branży medycznej, ale nie mają do tego niezbędnych uprawnień. Dzięki kształceniu w takiej szkole szybko zdobędziesz wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie potrzebne do znalezienia pracy w wybranym przez Ciebie zawodzie. Atrakcyjnym dodatkiem do kształcenia są praktyki zawodowe prowadzone we współpracujących ze szkołą placówkach medycznych, dzięki którym szybko zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.

Kto może rozpocząć naukę w medycznej szkole policealnej?

Naukę na kierunkach prowadzonych w medycznej szkole policealnej może rozpocząć każdy, kto ukończył 18 rok życia i zakończył edukację w szkole średniej. Jeżeli nie ukończyłeś szkoły średniej, możesz zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy, który pozwoli Ci zdobyć umiejętności i wiedzę niezbędną do pracy w wybranym zawodzie.


Aby rozpocząć naukę na wybranym kierunku, nie musisz zdawać egzaminów wstępnych, wystarczy zgłosić się do sekretariatu szkoły z wymaganymi dokumentami, takimi jak np. uzupełniony wniosek o przyjęcie kandydata, świadectwo ukończenia szkoły średniej, zdjęcia legitymacyjne oraz wyniki badań medycznych. Liczba miejsc na każdym kierunku jest ograniczona, dlatego warto zgłosić się jak najszybciej.