Asystentka stomatologiczna

Od zawsze interesowała Cię stomatologia? Mamy coś dla Ciebie! Zapisz się na kierunek kształcenia w formie stacjonarnej dla asystentki stomatologicznej i zdobądź dobrze płatną pracę w zawodzie. Każdy dentysta potrzebuje wykwalifikowanej asystentki, dzięki której będzie mógł sprawnie wykonywać liczne zabiegi. Dwie dodatkowe ręce to nieoceniona pomoc dla stomatologa, który musi często przeprowadzać skomplikowane czynności wymagające dużej wprawy. Po ukończeniu kursu na asystentkę stomatologiczną w naszej szkole możesz pracować w prywatnych gabinetach, klinikach czy poradniach.

Na czym polega praca asystentki stomatologicznej?

Asystentka stomatologiczna jest prawą ręką dentysty. Choć jej uprawnienia są nieco mniejsze od tych posiadanych przez higienistkę stomatologiczną, to bez niej praca dentysty przebiegałaby znacznie wolniej. Dzięki jej pomocy lekarz może przeprowadzać wszelkie zabiegi sprawnie i szybko, gdyż asystentka dba o doskonałą organizację pracy oraz czystość w gabinecie. Stomatolog może więc całkowicie skupić się na leczeniu. Do obowiązków asystentki stomatologicznej należy m.in.:

• przygotowywanie odpowiednich narzędzi dentystycznych,
  • dezynfekcja i sterylizacja narzędzi,
  • przygotowanie miejsca pracy,
  • utrzymywanie porządku w gabinecie,
  • przygotowanie wszystkich potrzebnych do przeprowadzenia danego zabiegu preparatów i leków,
  • pomoc pacjentom podczas przygotowywania się do zabiegów,
  • kontakt z pacjentem,
  • prowadzenie dokumentacji medycznej,
  • ustalanie terminów wizyt,
  • umawianie pacjentów i pilnowanie grafików,
  • kontrolowanie stanu magazynowego materiałów medycznych.

Dzięki ścisłej współpracy między dentystą a asystentką nawet najbardziej skomplikowane zabiegi czy leczenie stomatologiczne przebiegają znacznie sprawniej. Taka pomoc pozwala przede wszystkim skrócić czas wizyt. Obecność asystentki stomatologicznej podczas leczenia pomaga również wielu pacjentom zmniejszyć lęk przed dentystą, a nawet zrelaksować się podczas wizyty.

Czego nauczysz się podczas nauki na kierunku asystentka stomatologiczna w naszej szkole?

Jeżeli chcesz zostać profesjonalną asystentką stomatologiczną, musisz mieć ukończoną szkołę średnią medyczną albo ogólnokształcącą. W drugim przypadku konieczne będzie ukończenie policealnej szkoły medycznej na kierunki asystentka stomatologiczna. Podczas nauki w naszej szkole zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii. Poznasz także różne procedury stomatologiczne oraz technologie i techniki stosowane obecnie w gabinetach dentystycznych. Nauczysz się też, jak prowadzić dokumentację medyczną i zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu asystowania lekarzowi dentyście w jego codziennej pracy.

Z nami odbędziesz także niezbędne do znalezienia zatrudnienia praktyki zawodowe. Przeprowadzane są one we współpracujących z nami gabinetach i poradniach stomatologicznych. Dzięki nim jeszcze lepiej poznasz specyfikę pracy w zawodzie asystentki stomatologicznej i udoskonalisz umiejętności potrzebne osobie na tym stanowisku. Czas trwania nauki obejmuje 1 rok szkolny.